W Skawinie przybyło 13 drzew!

Dodano - 18.05.2017

W sobotę 13 maja  2017 dzieci Pracowników Bahlsen Polska w
ramach Akademii Plant for the Planet zasadziły 13 drzew.Podczas całodniowych warsztatów dzieci zapoznały się z zagadnieniami dotyczącymi problemów klima-tycznych. Poprzez gry i zabawy poznały także pojęcie sprawiedliwości klimatycznej oraz dobroczynny wpływ drzew na oczyszczanie tlenu. Najważniejszym elementem spotkania było zasadzanie drzew. Przy zakładzie produkcyjnym w Skawinie dzieci z wielkim zaangażowaniem posadziły 2 lipy i 11 katalp.
Zakończeniem dnia, była uroczysta Akademia, podczas której dzieci podzieliły się z rodzicami  zdobytą wiedzą oraz zaprezentowały przygotowane przez siebie plakaty. Wraz z otrzymaniem certyfikatu każde dziecko otrzymało tytuł ambasadora sprawiedliwości klimatycznej.
Zasadzone w Skawinie drzewa, dołączyły do puli  blisko 75 000 drzew, jakie w ramach trwającej od 2013 roku współpracy z organizacją Plant for the Planet  Grupa Bahlsen ma już na swoim koncie.  W roku 2014 z okazji jubileuszu 125 lat istnienia firmy, Grupa Bahlsen zadeklarowała organizacji Plant for the Planet 125 000 sadzonek drzew.

Pierwszy raz w Grupie Akcja Sadzenia Drzew odbywała się  globalnie.  Tego samego dnia Akademie Plant for the Planet organizowane były także przez zakłady Bahlsen w Varel i Barsinghausen w Niemczech. Dzięki video-połączeniu dzieci z Polski i Niemiec miały możliwość zobaczyć się i pozdrowić wzajemnie. Akademia w Skawinie była drugą Akademią organizowaną przez Bahlsen w Polsce, a 18 w całej Grupie.Plant for the Planet jest inicjatywą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Jej głównym celem jest kształtowanie świa-domości      ekologicznej u najmłodszych obywateli oraz zachęcanie ich do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Działalność Plant for the Planet odbywa się pod hasłem STOP TALKING, START PLANTING, a Akademie są oficjalnym projektem ONZ  Decade of Education for Sustainable Development. Plant for the Planet  cieszy się także patronatem  Jego Królewskiej Mości  Księcia Monako Alberta II oraz byłego Dyrektora Wykonawczego UNEP Klaus`a Töpfer`a. Organizacja, która jest prowadzona przez dzieci  i młodych ludzi, powstała dzięki wypracowaniu napisanym przez dziewięcioletniego Felixa Finkeibenera w styczniu 2007 roku. Praca zakończona była apelem: “Zasadźmy milion drzew w każdym kraju”. Od tamtej pory dzieci w ponad 55  różnych krajach działają na rzecz projektu. Do stycznia 2017 odbyło się  łącznie 970 Akademii, podczas których wykształconych zostało 55 000 ambasadorów.  Więcej na www.plant-for-the-planet.org

Akademia Plant for the Planet - Bahlsen 2017